Skip to main content
Skip table of contents

Європейські КЕП / УЕП

У системі Шрифт можна підписувати документи з європейськими партнерами, використовуючи як українські, так і європейські електронні підписи, які засновані на кваліфікованому сертифікаті і використовують алгоритми ECDSA або RSA.

Правовий статус

Законодавче підґрунтя для використання європейських КЕПів в Україні та українських КЕПів у ЄС - це угода, яка була підписана між ЄС та Україною. На веб-сайті Єврокомісії підтверджується застосування електронних підписів виданих в Україні.

Найголовніший Закон України на цю тему “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”, в якому пункт 6 (1) розділу VII (Прикінцеві та перехідні положення) містить регулювання питання застосування європейських КЕП в Україні.

Україна, наразі, перша і єдина країна за межами ЄС, яка у 2022 році домовилася з ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. Це відкрило можливість використання в Україні європейських КЕП і в Євросоюзі - українських КЕП.

Підписання документа

Підписання документів з європейськими партнерами на одній платформі дає можливість швидше та зручніше погоджувати документи. Для підписання документа з контрагентом з електронним підписом ЄС потрібно направити йому документ на підпис і вказати, що ви очікуєте від нього КЕП підпис.

02_10591.png

Ваш партнер з ЄС може підписати документ безкоштовно, навіть без створення свого акаунта - у гостьовому інтерфейсі системи.

Якщо ви комунікуєте з контрагентом у системі Шрифт, то він отримає документ в акаунт своєї компанії, щойно ви надішлете його.

Якщо контрагент не має акаунта в системі, він зможе підписати документ у гостьовому інтерфейсі. Система надішле лист із посиланням на документ на email контакту. Якщо email відсутній у даних контакту, можна скопіювати посилання і надіслати його контакту будь-яким зручним способом: через месенджер тощо.

173Z12.png

В ЄС не використовується алгоритм підписання ДСТУ, який застосовується в більшості сертифікатів ключів, що випускаються в Україні. Тому Мінцифри рекомендує використовувати українські КЕПи з міжнародним сертифікатом, наприклад, Дія.Підпис.

Підписуючи документ КЕПом зі свого боку, потрібно вибрати алгоритм підписання ECDSA, який використовується в Європейському Союзі.

05_10531.png

Дія.Підпис відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. Документи, підписані таким підписом, дійсні як в Україні, так і в країнах ЄС. Для того, щоб підписаний документ міг бути підтверджений у країнах Євросоюзу, потрібно вказати алгоритм ECDSA перед тим, як вибрати варіант підписання Дія.Підпис.

Згенерувати такий підпис можна в мобільному застосунку “Дія”(Google Play та Apple Store). Для реєстрації в застосунку Дія необхідно мати хоча б один біометричний документ у “Дії”: ID-картку або закордонний паспорт або авторизуватися за допомогою іншого КЕП або через банк. Дія безкоштовно надасть кваліфікований електронний підпис одразу у двох варіантах: за українським та міжнародним стандартом. Дія.Подпись вже використовують понад 20 мільйонів українців!

У документ можуть бути імпортовані готові підписи (КЕП), які були створені (поставлені) на будь-якому іншому ресурсі. Такий підпис відображатиметься в документі та проходитиме перевірку дійсності як усередині системи, так і на зовнішніх ресурсах, так само, як якби його було поставлено всередині системи. Детальніше про імпорт підписів читайте в цій статті.

Перевірка дійсності підпису

Верифікувати електронні підписи зможете і ви, і ваш контрагент всередині системи або через офіційні ресурси, такі як czo.gov.ua та ec.europa.eu.

0207_732Z.png

До взаємного визнання українських та європейських КЕПів, діє порядок, що дозволяє визнавати українські КЕПи в Євросоюзі, а європейські КЕПи - в Україні, як удосконалені. Вони нижчі за рівнем довіри, але також мають силу доказу в європейських і українських судах.

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.