Акаунт користувача
Створення акаунта користувача та налаштування
Для створення акаунта потрібна тільки адреса електронної пошти. Після підтвердження email акаунт буде створено. Надалі на email користувача надходитимуть усі повідомлення від системи.
Система підтримує реєстрацію акаунта користувача за допомогою гугл-акаунта.
Акаунт користувача та співробітник компанії
В акаунті компанії адміністратор або власник компанії додає співробітника і вказує його дані: прізвище, ім'я тощо, призначає його на якусь посаду і вказує email, на який система автоматично надсилає лист-запрошення. У цьому листі вказується хто саме запрошує користувача і в яку компанію. Перехід за посиланням із листа підтверджує вірність email і прийняття запрошення співробітником.
Якщо листа із запрошенням немає в папці "Вхідні" вашої поштової скриньки, перевірте папку "Спам".
Коли користувач переходить за посиланням з цього листа, створюється зв'язок користувач-співробітник. Таким чином користувач стає співробітником компанії та отримує доступ до даних своєї посади у компанії.
Після встановлення такого зв'язку ніхто не може його розірвати, щоб надати право дій від імені співробітника іншому користувачеві. Це дає гарантію, що ніхто, крім самого співробітника, не зможе виконувати дії в компанії від його імені і захищає дані компанії від ризику фальсифікації дій співробітників компанії з боку будь-кого з адміністраторів компанії.
Адміністратор компанії може заблокувати співробітника або припинити йому призначення на посади в компанії, таким чином позбавивши його доступу до компанії, але він не може впливати на налаштування користувача. Тобто користувач і його доступ до інших компаній залишаться чинними і жодним чином не постраждають від цього.
За створення і видалення акаунта, управління логіном і паролем та інші дії щодо свого акаунта відповідає тільки сам користувач. Тому він несе відповідальність перед компанією за дотримання правил безпеки у своєму акаунті.
Про логіку системи Шрифт: компанія - посада - призначення - співробітник - користувач, читайте в статті Адміністрування компанії.
Для додаткового зниження ризику неавторизованого доступу до даних компанії на рівні співробітника, компанія може увімкнути ідентифікацію співробітника за КЕП/УЕП.
Безпека аккаунту користувача
Надійні паролі. Шрифт слідує найкращим практикам зберігання паролів користувача, ніколи не зберігаючи паролі в оригінальному вигляді, а тільки в перетвореному, безпечному вигляді із застосуванням одностороннього хешування з "сіллю".
Ідентифікація пристрою. Пристрій, який зазвичай використовується для входу, ідентифікується системою. У разі доступу з нового пристрою, на email користувача надсилається повідомлення з детальною інформацією про підключення. Перелік усіх пристроїв, з яких підключався користувач, і керування ними, доступний в акаунті користувача.
Система дає можливість переглядати та управляти списком пристроїв, з яких виконувався вхід у систему. Ви можете відстежити всю історію під'єднань із кожного пристрою, з якого було виконано вхід у систему.
Ми завжди на зв'язку. Ми миттєво повідомляємо користувача на його email про всі важливі дії щодо його акаунту: про запит на відновлення пароля, про спробу підбору пароля, про спробу зміни email (логіна), про видалення акаунту.
Захист від підбору пароля. При введенні понад 5 разів невірного пароля, аккаунт користувача блокується на 5 хвилин та на його email надходить сповіщення про це. Причому система однаково реагує на спробу підбору пароля, незалежно від того, чи є за email реальний акаунт чи ні. Тобто зловмисник не може отримати інформацію про те, чи є за емейлом реальний акаунт чи ні.
Ми рекомендуємо підключити двофакторну автентифікацію, щоб гарантувати що доступ до акаунту користувача зможе отримати тільки його власник. Користувач може контролювати перелік пристроїв, вхід з яких не вимагає 2FA. Докладніше про двофакторну автентифікацію.
Щоб зменшити ризики вразливості для акаунта користувача ми рекомендуємо остерігатися фішингових та інших атак соціальної інженерії та слідкувати за тим, хто має фізичний доступ до ваших пристроїв.
Мова інтерфейсу та часовий пояс
Система підтримує кілька мов для роботи та їхня кількість збільшуватиметься. Користувач може змінити мову інтерфейсу системи на будь-яку з доступних. Також користувач може встановити часовий пояс, щоб час в інтерфейсі системи відповідав зазначеному часовому поясу.
Інтерфейс системи відобразиться мовою, зазначеною в аккаунті користувача. Дані, які вносять у систему користувачі, наприклад, текстові поля об'єктів, імена співробітників і т.п., залишаються в оригінальному вигляді.
Додавання та зміна фото на аватарі
Аватар з акаунта користувача відображатиметься в інтерфейсі всіх компаній, до яких користувач, як співробітник, має доступ.
Змінити або видалити фото на аватарі можна в будь-який час.
Зміна логіна (email)
Змінити свій email (логін у систему) можна в будь-який час. Для зміни email потрібне підтвердження паролем користувача. Зміна відбудеться тільки після переходу за посиланням-підтвердженням, яке прийде користувачу на новий email. На поточний email також прийде лист-сповіщення про дію зміни email.
Якщо користувач реєструється за запрошенням до компанії, то в момент реєстрації, email, на який надійшло запрошення, не може бути змінений. Однак після реєстрації акаунта користувача, зміна email стане доступною.
Зміна або відновлення паролю
Для зміни пароля введіть чинний пароль, а потім новий та збережіть. Якщо вхід у систему виконаний, але ви забули пароль і хочете його відновити, у налаштуваннях акаунта натисніть Не пам'ятаєте пароль? і виконайте кроки, щоб його скинути.
Щоб відновити пароль від вашого облікового запису, якщо вхід у систему не виконано, перейдіть на сторінку авторизації та натисніть Забули пароль?
Для зміни пароля вам знадобиться доступ до email вашого аккаунта.
Перемикання між компаніями
Користувач може створювати безліч компаній (до 5 безкоштовних), а також мати доступ до безлічі інших компаній.
Перемикатися між компаніями, в яких користувач є співробітником, можна від списку компаній з інтерфейсу однієї з компаній або з акаунта користувача.
Видалення акаунта користувача
Користувач може видалити свій акаунт.
Якщо користувач є єдиним власником будь-якої компанії, у якій працюють й інші користувачі, система запропонує перед цим передати роль власника іншій посаді або видалити компанію.
Після дії видалення акаунта, у користувача є ще 2 тижні, щоб його відновити, якщо видалення було зроблено помилково або користувач передумав. Для відновлення в цьому проміжку часу, достатньо знову авторизуватися в акаунт. Після остаточного видалення, відновлення акаунта буде неможливим.